Rize Köy Yayık Tereyağı 1Kg

Rize Köy Yayık Tereyağı 1Kg

(31)

Previous

Ardahan Taze Kaşar Peyniri 1 Kg

Previous

Rize Tulum Peyniri 1 kg

Rize Köy Yayık Tereyağı 1Kg

     0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: Köylüden Doğal Organik
Ürün Kodu: kdo-try_01
Stok Durumu: 31

Adet

Bize Sorun

Rize'nin köylerinden %100 doğal, katkısız yayık tereyağı..

* Mis gibi yayık kokusuyla makarnalarımızı ve pilavlarınıza lezzet katabilirsiniz.

* Kokusuz ve az tuzlu.

* 1 Kg'lık paketler halinde satılır.

Karadeniz bu işi biliyor!


Afiyet Olsun

TEREYAĞI NASIL ELDE EDİLİR?

Tereyağı iki şekilde yapılıyor. Birincisi sütün önce yoğurda ardından da yayık vasıtası ile tereyağına dönüştürülmesi ile buna "yayık tereyağı" denir. İkinci yöntem ise sütün yağının makineler aracılığı ile çekilip elde edilen krema yani kaymak tereyağıdır. Alınan bu kaymak tereyağına dönüştürülür. Kaymak elde etmenin diğer bir yolu da sütün öncelikle kaşar veya peynire dönüştürülmesi ardından da kaymağa dönüştürülmesi.
Günümüzde yayık tereyağı tereyağının kalitesini gösteren bir nitelik olmuştur. Ancak yayık tereyağını şehirlerde bulmak sanılanın aksine oldukça zordur. Yayık tereyağı' nın özelliği sütün sağıldığı hayvanların doğada yedikleri besinler vasıtası ile sütlerine yansıyan farklı aromalardır.

Peki yoğurt tereyağı' nın kaymaktan elde edilen tereyağı ile arasındaki fark nedir ?

İlk cevap "aroması" ikincisi ise "maliyeti"dir. Yoğurttan yapılan tereyağı'nın maliyeti kremadan yapılan tereyağı' nın nerede ise iki katıdır. 


Hepinize sağlıklı ve mutlu günler.
Sağlıcakla kalın


#mısırunu, #dogalyasam #organikgıda #dogalgıda #saglıklıyaşam #koyurunleri #katkisizgida #evyapimi #istanbul  #rize #trabzon #instagram #pekmez #üzümpekmezi #uzumpekmezi #karadutpekmezi #harnuppekmezi #tulumpeynir #kayatuzu #ardahankasar #feslegenbali #cambali #çambalı #köytereyağı #koytereyagi #kolotpeynir #dilpeyniri #kahvaltiliksos #domatessosu #eriste #evyapimieriste #pancarlieriste #pancarlıerişte #kuskus #siyezlikuskus #konyapekmez #sütreçeli #sutreceli #güvempekmezi #guvempekmezi #portakalreceli #portakalreçeli #hayrabolu #yumurta #gezentavuk #tarhana #evyapimitarhana #katkısıztarhana #doğaltarhana #kozalaksurubu #kozalakşurubu #gravyerpeyniri #kozalakreçeli #antepsalca #antepsalça #bibersalçası #acıbibersalçası #acibibersalcasi #domatessalça #domatessalçasi #antepdomates #narekşisi #katkısıznarekşisi #antepnarekşisi #kurubiber #kurupatlican #isot #pulbiber

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!

NEDEN BİZ?

%100 DOĞAL
SAĞLIKLI GIDA

TAZE ÜRÜNLER
SAĞLIĞINIZ İÇİN

GÜVENLİ ÖDEME
SSL SERTİFİKASI

TELEFON DESTEĞİ
09:00 - 18:30 ARASI

İSTANBUL İÇİ
KARGO

HIZLI
ÇABUK KARGO