Artvin Borçka Kestane Balı 500 gr

Artvin Borçka Kestane Balı 500 gr

(7)

Previous

Muğla Fesleğen Balı 1 kg

Previous

Muğla Çam Balı 850 gr

Artvin Borçka Kestane Balı 500 gr

     0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: Köylüden Doğal Organik
Ürün Kodu: kdo-kstn-01
Stok Durumu: 7

Adet

Bize Sorun

Artvin Borçka'dan doğal kestane balı.  Tadı harika. Ufak bir miktar bile tattığınızda damağınızda aromayı uzun süre hissediyorsunuz. Ancak kestane balı ,hem yoğun hem de çok etkili bir bal olduğundan mutlaka ölçülü bir şekilde tüketilmeli. Afiyet Olsun.


Kestane balının faydaları nelerdir?

* Kestane balı, bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, bu sayede vücudun hastalıklara karşı direncini artırıyor.

* Özellikle kış hastalıkları diyebileceğimiz grip, nezle, soğuk algınlığı gibi sorunlara hızlıca çözüm oluyor.

* Bitmek bilmeyen öksürüğün kesilmesini sağlıyor, balgam söktürücü bir etki gösteriyor.

* Güçlü antioksidan özellikleri bulunduğundan vücuttan mikropların uzaklaşmasını sağlıyor, vücudu temizliyor.

* Bu özelliği sayesinde sadece boğaz enfeksiyonlarına değil aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarına da iyi geldiği biliniyor.

- Kan şekerini düzenleyici etkiler gösterdiğinden ölçülü olarak tüketildiğinde diyetlere destek veren bir malzeme olduğu biliniyor.

* Kestane balı, daha uzun süre tok tutuyor.

* Antioksidan özellikleri sayesinde cilt ve saç sağlığını da destekliyor.

* Düzenli ve ölçülü olarak tüketildiğinde cildin temizlenmesini, siyah noktaların ve sivilcelerin yok olmasını sağlıyor.

* Sindirim sistemini olumlu olarak etkilediğinden hazmı kolaylaştırdığı, buna bağlı mide ağrısı ve kramplarıysa yok ettiği biliniyor.

* Antiseptik özellikler gösteren kestane balı, bu özelliği sayesinde ağız içinde oluşan aft gibi yaraların iyileşme sürecini hızlandırıyor.


* Kan dolaşımını hızlandırarak soğuk günlerde içimizin ısınmasını sağlıyor. Bu özelliğiyle vücuda enerji veriyor.

* Güçlü antioksidan özelliklerinin Sadece grip gibi hastalıklara karşı değil birçok kanser türüne karşı da vücudu koruyucu etkiler oluşturduğu biliniyor.

* Var olan hastalıklı hücrelerin büyüyüp yayılmasını önlerken yenilerinin oluşumunu ise elinden geldiğince engelliyor.

* Bağırsakların da fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesine destek olan kestane balının gaz problemlerine karşı da etkili olduğu söyleniyor.
#mısırunu, #dogalyasam #organikgıda #dogalgıda #saglıklıyaşam #koyurunleri #katkisizgida #evyapimi #istanbul  #rize #trabzon #instagram #pekmez #üzümpekmezi #uzumpekmezi #karadutpekmezi #harnuppekmezi #tulumpeynir #kayatuzu #ardahankasar #feslegenbali #cambali #çambalı #köytereyağı #koytereyagi #kolotpeynir #dilpeyniri #kahvaltiliksos #domatessosu #eriste #evyapimieriste #pancarlieriste #pancarlıerişte #kuskus #siyezlikuskus #konyapekmez #sütreçeli #sutreceli #güvempekmezi #guvempekmezi #portakalreceli #portakalreçeli #hayrabolu #yumurta #gezentavuk #tarhana #evyapimitarhana #katkısıztarhana #doğaltarhana #kozalaksurubu #kozalakşurubu #gravyerpeyniri #kozalakreçeli #antepsalca #antepsalça #bibersalçası #acıbibersalçası #acibibersalcasi #domatessalça #domatessalçasi #antepdomates #narekşisi #katkısıznarekşisi #antepnarekşisi #kurubiber #kurupatlican #isot #pulbiber Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!

NEDEN BİZ?

%100 DOĞAL
SAĞLIKLI GIDA

TAZE ÜRÜNLER
SAĞLIĞINIZ İÇİN

GÜVENLİ ÖDEME
SSL SERTİFİKASI

TELEFON DESTEĞİ
09:00 - 18:30 ARASI

İSTANBUL İÇİ
KARGO

HIZLI
ÇABUK KARGO