Polen 500 gr

Polen 500 gr

80,00TL

(100)

Previous

Polen 250 gr

Previous

Portakal Çiçeği Balı 1kg

Polen 500 gr

     0 yorum  |  Yorum Yap
Marka: Köylüden Doğal Organik
Ürün Kodu: kdo-pollen-02
Stok Durumu: 100
80,00TL

Adet

Bize Sorun

Antalya Elmalı yöresinde yaylarda üretiliyor. Balımızı üreten abimizden alıyorum. Yıllardır severek ve güvenle tüketiyoruz. Özellikle kış aylarında bal ile karıştırıp hem bağışıklık sistemimiz hem de boğaz ağrıları gibi rahatsızlıklarımızda tüketiyoruz.

Kargo alıcıya aittir. İstanbul için teslimat ücreti 20 TL, 200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz dir. 

İstanbul dışı henüz kargo hizmetimiz mevcut değildir.
Afiyet Olsun

Afiyet Olsun.

Polen Nedir?

Polen, bitkilerin üreme organlarının başlıklarında bulunan üreme hücreleridir. Arılar tarafından polen, yavru beslemesinde ve arı sütü salgılayan genç işçi arıların beslenmesinde yüksek miktarda kullanılır. Arıların beslenmesinde protein kaynağı olarak önem taşıyan polen, bileşimindeki yağlar, karbonhidratlar, lifler, mineraller, amino asitler, fenolik bileşikler ve vitaminler nedeniyle değerli bir besin maddesidir.

Polenin Faydaları Nelerdir?

 

İyi bir antioksidan kaynağıdır. Yapısında bulunan antioksidan özelliği ile vücudun yenilenmesi ve diri kalmasına yarar sağlar.

Cildi korur. İçerdiği aminoasitler ile vitaminler sayesinde cildi koruyarak hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur.

Kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Arı poleni, içinde bulunanlar ile kanın pıhtılaşması, kalp krizi ile inme gibi tehlikelerin oluşmasına önceden engel olur. Kandaki alyuvar sayısının artmasını sağlar.

Sindirim sistemini korur. Oldukça zengin bir enzim kaynağı olan arı poleni, sindirim sisteminin sağlıklı olmasını sağlar.

Enerji verir. İyi bir doğal enerji kaynağı olduğundan dolayı; sporcular başta olmak üzere doping ihtiyacı duyan kişiler tarafından sıklıkla tüketilir.

Bağışıklığı güçlendirir. Arı poleninin barındırdığı antibiyotik özelliği, bağışıklık sisteminin mikroplardan arınmasına olanak tanır.

İshale iyi gelir. İshal problemi ile karşılaşan vatandaşların, yarım kaşığı olarak sebze ya da meyve ile arı poleni tüketmesi tavsiye edilir. Zira, polen, ishale iyi gelmekle beraber; iyileşmesini de sağlar.

İştahı açar. Polenin faydalarından birisi de iştah açıcı özelliğidir. Zengin mineral ve vitamin yapısı ile iştahsızlığa iyi gelir.

Prostat önler. Prostat sorunu ile karşılaşan erkekler için oldukça faydalıdır. Bunun akabinde, olası durumlarda ileride prostat kanserine yakalanma tehlikesini de en az seviyeye indirger. Sık sık idrara çıkmayı önler.

 

 

 

#dogaltereyagi #rizetereyagi #dogalbal #portakalcicegibali #dogalzeytinyagi #organikzeytinyagi #karskasarpeyniri #tellipeynir #mihlama #kuymak #kolotpeynir #zeytinyagi #yumurta #gezentavukyumurta #dogalyumurta #odemis #finikebal #saglikliyasam #kestanebali #dogalyasam #katkisiz #taszeytinyagi #sizmazeytinyagi #beslenme #organikbeslen #polen #bal

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!

NEDEN BİZ?

%100 DOĞAL
SAĞLIKLI GIDA

TAZE ÜRÜNLER
SAĞLIĞINIZ İÇİN

GÜVENLİ ÖDEME
SSL SERTİFİKASI

TELEFON DESTEĞİ
09:00 - 18:30 ARASI

İSTANBUL İÇİ
KARGO

HIZLI
ÇABUK KARGO